В центральному Китаї, на величезній території, розкинулася прекрасна долина - заповідник Цзючжайгоу, на півночі провінції Сичуань, ім'я якої в перекладі означає « Долина дев'яти сіл». Проте зараз з дев'яти, тільки в семи проживає місцеве населення. Місцевість протягом століть була населена тибетцями і представниками народів цян. Національний парк оголошено Юнеско світовою спадщиною в 1992 році і світовим біосферним заповідником в 1997 році.
Розкинувшись на гірській місцевості площею 720 кв. км., ландшафт заповідника відомий своїми прекрасними каскадними водоспадами і прозорими, чистими озерами, незайманими лісами.
Багата рослинність, прекрасний краєвид, унікальний тваринний світ все більше і більше туристів приваблюють з року в рік в долину Цзючжайгоу, щоб помилуватися і насолодитися пишністю дикої природи.
Неможливо описати красу національного парку, перебуваючи в гірській місцевості, тут поєднуються рослинності гірського та помірного поясу. Широколистяні ліси, невимовно красиві, особливо восени.
Листя перетворюючись, відливається усіма барвами осені – жовтими, червоними, оранжевими, зеленими. Саме цей проміжок року найбільш відвідуваний туристами, художниками. Не можна описати словами, ані пензлем казкову, незайману чистоту природи цього мальовничого куточка, яка захоплює і створює відчуття нереального світу. Тут можна зустріти унікальні види дерев і рослин, зустрічаються різновиди бамбука і рододендронів. Взяті під особливу охорону велика панда, золотиста кирпоноса мавпа, число яких стрімко падає. Долина також приваблює безліч видів птахів – число їх сягає близько 140.
Ландшафт долини утворився внаслідок льодовикової, гідрологічної і тектонічної діяльності. Не меншу роль можна віднести також змінам, що сталися в земній корі з-за землетрусів. Утворилися розломи в гірській ланцюга, скельні пласти, що складалися з карбонатних порід сформували три ущелини, які із–за своїх великих розмірів називають долинами. Разом вони утворюють Y - подібну фігуру, ущелини Жицзэ і Цзечава спрямовані з півдня сходяться і в центрі утворюють ущелині Шучжэн, яке тягнеться на північ до гирла долини. Долина є частиною системи річки Янцзи і одним з її витоків Цзялинцзян.
Скельні пласти складаються з доломіту, вапняку, сланцю та пісковику, склад яких і впливає на якість, що знаходяться на території парку більш ніж 108 прекрасних озер. Тибетці називають їх «хайцзы», що в перекладі з місцевої мови означає «син моря». Безліч озер простягаються по всьому парку, вони дуже вразливі, утворені в результаті накопичення уламків скель, скріплених карбонатними відкладами, придбали оригінальні форми. Вода в озерах має великий вміст карбонату кальцію, що є причиною чистоти і прозорості води, Неозброєним оком можна побачити донні відкладення в неглибоких озерах, Самої унікальною особливістю є колір озер, вони переливаються зеленими, синіми і блакитними квітами, кожне озеро має свій неповторний колір.
Вся природа, що обрамляє озеро, відображається в її дзеркальній гладі. Місцями озера з'єднані між собою красивими каскадами водоспадів, де потік води тече між деревами, і потім перловими бризками падає вниз. Місцями ж настільки спокійний, що чітко відбивається вся природа як у дзеркалі.
Природа як чарівник размалювала цей казковий куточок. Щоб побачити ці прекрасні місця туристи проходять досить довгий шлях, перетинаючи ущелині на туристичних автобусах. Але так як озера знаходяться між густими лісами, то частина шляху долають пішки, по протоптаними доріжками або по гатям (настилах з колод). У кожній з ущелин можна зустріти різні за формою, кольором і глибині озера.
В долині Жицзе серед незайманого лісу розташувалося улюблене озеро лебедів і качок, яке носить назву Лебедине озеро. За ним йде дрібне Трав'яне озеро з хитромудрими сплетеними в різні візерунки рослинами. Дивно дрібне, глибиною до 6 метрів озеро Бамбука, стало відомим завдяки кінематографу в 2002 році. Оригінальне озеро Панда, з його унікальним поєднанням зеленого і блакитного кольору води, з якої витікає потік з красивим трьохступінчастим водоспадом з 78 метрової висоти. Озеро П'яти квіток з прозорим дном, настільки чисте, що видно впалі в озеро гілки і стовбури дерев.
Дивно спокійне Дзеркальне озеро, яке відображає всю природу. І нарешті, похила, широка, ступенева Перлова мілина, з відкладенням кальцитів, за яким тонким шаром тече вода, яка потім перетворюється на водоспад. Падаючи з висоти 28 метрів, він отримала назву Перловий водоспад.
У другій долині Цзечава, ущелина має високі стіни і спустившись вниз по стежках, можна побачити як на долоні найглибше (до 103 м) і велике Довге озеро довжиною 7,5 км. На противагу йому озеро, яке отримало з-за малих розмірів назва П'ятикольоровий ставок, відрізняється багатою різнобарвною підводною рослинністю і є однією з найбільш примітних з усіх озер долини. Тут є також озера, які наповнюються і спустошуються в залежності від часу року. Це три послідовно розташовані озера, які отримали назву Сезонні озера.
У третій долині Шучжен туристи можуть помилуватися прекрасними, найширшими гірськими водоспадами - Водоспади Ножилан, які скидаються у місці з'єднання ущелин з 20 метрової висоти і мають ширину 320 м, Також чудово виглядає ланцюжок з 18 і 19 озер , що утворилися при сходженні льодовиків, розділені природними дамбами, які сформувалися протягом часу. Деякі з них отримали назви, такі як Тигр, Носоріг та ін. Озеро Сплячого дракона, при глибині 20 м. одне з тих прозорих, неглибоких озер, яке примітно вапняними відкладеннями, які за формою порівнюють з лежачим драконом. Чудово Очеретяне озеро особливо восени, коли очерети, що ростуть у воді, набувають жовтого забарвлення і через них зигзагоподібно протікає бірюзовий потік води. І нарешті Прекрасний басейн, що виділяється оригінальними басейнами з травертину.
Національний парк Цзючжайгоу одне з прекрасних місць, в якому жодне озеро не схоже на інше, унікальний за кольором, тут збереглася дівоча краса гір, водоспадів, озер і є прекрасним райським куточком нашої планети.
Ось звідки фантасти беруть свої сюжети природи)
ВідповістиВидалититак) це дуже надихаюче місце)
Видалитиі тут була!
ВідповістиВидалитивітаю
Видалити